Petek Temizlik İzmir

 

Petek Temizleme

Petek temizliği web sitemize hoş geldiniz . Web sitemizde petek temizleme nedir , nasıl yapılır , bireysel yolları varmıdır gibi konulara açıklık getireceğiz . İstanbul petek temizleme servisimiz profesyonel anlamda temizlik işlemlerini yapar.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?

  • İlk olarak çözücü kimysal tesisatınıza dökülür . Bu kimyasal çeşitli yapı marketlerde ve internet sitelerinde satışa sunulan bir sıvıdır . Burada dikkat edilmesi gereken doğru malzemeyi doğru yerde kullanmak çok önemlidir . Bir çok petek temizleme kimyasalı görevini yerine getirmemektedir . Firmamız  uzun yılların vermiş olduğu bilgi birikimi sayesinde en doğru malzemeyi en etkin şekilde kullanmaktadır . İlacın etkisi ile tesisatın içine yer etmiş ; tortu , balçık ve partiküller toz haline gelir .Kullanılan kimyasal hakkında T.S.E belgemiz mevcuttur. Türk Standardları Enstitüsü Analiz Raporu için tıklayınız
  • Petek temizleme makinası tesisata bağlanarak bu pislikler temizlenir . Temizlik aşmasında basınçı bir şekilde devirdaim yapan su tesisattaki pislikleri söker bu işlem yaklaşık 30 dk sürmektedir .Bu işlem süresince pislikler petek temizliği makinasının içerisinde toplanmaktadır . Eskiden böyle bir sistem olmadığı için ilkel yöntemler kullanılıyordu . Petekler yerinden sökülüp tek tek basınçlı su ile temizlenmeye çalışılıyordu ancak peteğin dibine yer etmiş partiküller ancak silisyonlu petek temizleme makinası ile yapılmalı . Makina yokken temizlik olmuyor muydu ? Evet oluyordu ama tam değil kısmi bir temizlik . Makineli yapılan temizlik işlemi ilk günkü performası ile yanarken size yakıttan da tasarruf sağlayacaktır .
  • Bir sonraki uygulamamız ise ilaçlanan tesisatta ilacın etkisini yok etmek yani suyun PH derecesini ayarlamak . Bu işlemi PH dengeleyici kimyasallarımızla yapıyoruz . Bu sayede kimyasal kalıntılar size zarar vermeden önüne geçmiş oluyoruz . İnsana ve insan sağlığına önem veren şirketimiz bazı firmaların sadece para kazanmak amaçlı yaptığı işlemlerden kullanılan kimyasalın kalitesizliği ve işçiliğin kalitesizliği ile ısınmayı bırakın bozulan kombileri gördük lütfen dikkat edelim . Petek temizleme fiyatları araştırırken işin niteliğinide araştırın ; mesala firmanın yeri , kaç kişi çalışır , fatura kesebilir mi bu saydığımız maddeleri uygularsa profesyonel olarak bu işi yapıyor demektir . Diğer türlü bir telefon numarasını internete vererek yapılamyacak derecede fiyatlar vererek servis veren firmalara bir daha ulaşmanız mümkün olmayabilir .
  • Son adım ise peteklerin reglaj ayarı yapılarak tesisata sıcak su verilir ısınan petekleri kontrol ettikten sonra servis formu imzalanır ve işlem sona erer .

Verdiğimiz temizleme servislerinde sadece kendi personelimiz hizmet verir , taşeron adam kullanmayız bu yüzden nerede ne işlem yaptığımı çok iyi biliyoruz . Yaptığımız tesisat temizliği işlemlerine garanti veriyoruz. Müşterilerimizin ayırt edemediği bir husus petek temizliği ve kombi temizliği işlemlerini bir anda yaptırmaya çalışmaları . Sayın müşterilerimiz kombi petek temizliği yukarıda saydığımız adımlarla gerçekleşen bir tesisat işlemidir kombi temizliği ise kullandığınız markanın bölge yetkili servisi tarafından yapılmalıdır çünkü bütün kombilerin tesisatından anlayan bir insan yoktur herşeyi bilen biri hiç birşeyi tam bilmiyor demektir . Üstün körü yapacağı bir işlemle sadece para avcılığı yapmaktadır. Kombi temizliği biz yapmıyoruz sizlerede yetkili servisleri öneriyoruz.

Kombi temizleme aşamaları ;  brülör temizliği , genleşme tankı hava basıncı kontrol edilmesi , gaz basınç ayarları kontrol edilmesi , pompa gücü kontrol edilmesi , elektrik bağlantılarının kontrol edilmesi , rekor bağlantılarının kontrol edilmesi , gidiş ve dönüş filitrelerinin kontrol edilmesi en son işlemde cihazı kontrol ettikten sonra çalışır vaziyette teslim alın böylelikle sonradan oluşabilecek bir sıkıntının önüne geçmiş olursunuz.

Petek temizliği yaptırmak yakıt tasarrufu sağlar mı ?

Tesisat temizleme işlemi ardından tesisatta bulunan partikülleri solisyonlu radyatör temizliği işlemi yapıldıktan sonra rahatlama görülür . Kombi devir daim yapamadığından suyu devamlı ısıtmak zorunda kalırdı temizlik işleminden sonra bu ısıtma süresi uzayacak ve yakıt tasarrufu sağlayacaksınız .

Özel olarak yakıt tasarrufu sağlayan kimyasal da kullanmaktayız bu kimyasalları genelde hatla petek arası uzun olan yerler seçer yani iş yerleri , ofisler gibi  bu kimyasal radyatörün içindeki suyun geç soğumasını sağlayan maddeler içerir böylece kombi kendini daha geç ısınmaya alır ve yakıt tasarrufu sağlanır .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir